80% krypto-inwestorów stanowczo przeciwko podatkom od handlu kryptowalutami

Niedawno za pośrednictwem Twittera została przeprowadzona ankieta, z której wynika, że zdecydowana większość inwestorów poszukuje sposobu, aby uniknąć opodatkowania swoich zysków związanych z handlem cyfrowymi aktywami. Na pytanie dotyczące planów rozliczenia się z fiskusem – aż 80% respondentów opowiedziało się stanowczo przeciwko podatkom!

Badanie zostało przeprowadzone przez popularną krypto-Youtuberkę – Crypto Wendy O. Zapytała  obserwującą ją społeczność, czy rozliczyli się już z zysków bądź strat wynikających z handlu kryptowalutami. 15% ankietowanych respondentów stwierdziło, że ma to już za sobą, 5% przyznało, że planuje zrobić to do końca kwietnia, natomiast aż 80% badanych uznało, że nie zamierza rozliczać się w ogóle.

Być może trudności wynikają z wciąż mało zrozumiałych przepisów dotyczących zobowiązań podatkowych w krypto-branży.

Władze podatkowe na całym świecie od wielu lat zmagają się z tym problemem. Niektóre instytucje utworzyły punkty pomocy, inne – umieściły na swoich witrynach internetowych konkretne instrukcje, jeszcze inne – stworzyły specjalne publikacje poradnikowe. Wszystko po to, aby poinformować opinię publiczną, w jaki sposób należy zgłaszać zyski oraz straty z transakcji kryptowalutowych.

Niezależnie jednak od intencji – zdecydowana większość definicji pozostaje myląca, nie odnajdując swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Czy kryptowaluty doczekają się jasnych i przejrzystych ram prawnych oraz regulacji w zakresie ich rozliczania?

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *