Bitcoin będzie wkrótce warty ponad 10 tys. USD. Wszystko za sprawą… Facebooka!

Od jakiegoś czasu w światowych mediach przewijają się informacje, że Facebook pracuje nad swoją własną, wewnętrzną kryptowalutą. Choć amerykańskie przedsiębiorstwo niczego nie potwierdziło oficjalnie, projekt stablecoina opartego na kilku walutach fiducjarnych i działającego w ekosystemie największego portalu społecznościowego na świecie już wkrótce ma ujrzeć światło dzienne.

Jedną z dostępnych na platformie opcji, ma być możliwość przesyłania coinów przez WhatsAppa, Instagram, czy Messangera. Oficjalny WhitePaper ma być dostępny od 18 czerwca, ale to również pochodzi od źródła jednej z gazet, a nie oficjalnych kanałów informacyjnych giganta.

 

Co ma Facebook do Bitcoina?

Dla wielu osób GlobalCoin (bo takie są pierwotne przypuszczenia dotyczące nazwy kryptowaluty Facebooka) będzie olbrzymią konkurencją dla najstarszej waluty wirtualnej Bitcoina. Specjaliści przewidują, że nowy coin już na starcie zyska ogromną rzeszę użytkowników.

Są też tacy, którzy uważają zgoła inaczej, bowiem ich zdaniem tego typu mainstreamowa, korporacyjna e-moneta będzie zaprzeczeniem idei blockchaina. Prawda znajduję się gdzieś pośrodku, a to, jak na nowe narzędzie Facebooka zareaguje rynek zobaczymy zapewne niebawem.

Facebook, a cena Bitcoina

Znany analityk – Naeem Aslam twierdzi, że zjawisko pojawienia się nowej, globalnej kryptowaluty pomoże Bitcoinowi i innym tokenom. GlobalCoin może bowiem zadziałać jak taran, ułatwiając wejście blockchaina do mainstreamu.

Wobec tego uważa on,że Bitcoin w odpowiedzi na WhitePaper projektu, który poznamy podobno za 8 dni zyska w oczach potencjalnych inwestorów i do dwóch tygodni przebije poziom 10 tysięcy dolarów!

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *