Bitcoin na Amazonie!

Transakcje płatnicze przy wykorzystaniu kryptowaluty BITCOIN są już dostępne dla wszystkich użytkowników platformy. Stało się to możliwe dzięki startupowi technologicznemu, rozszerzeniu przeglądarki oraz rozwiązaniu ligthning network.

Sieć Bitcoina przetwarza zaledwie 7 transakcji na sekundę. Dla przykładu VISA obsługuje ich co najmniej około 24 tysiące. Do niedawna wydawało się, że problem ten stanowić będzie duże utrudnienie dla rozwoju branży wirtualnych tokenów, w kontekście płatności.

Doskonałym wyjściem z tej sytuacji okazał się zastosowany w technologii lightning network protokół płatności, który zapewnia pełną skalowalność oraz zezwala na poprawę czasu przetwarzania.

Cointelegraph wyjaśnia to w prosty sposób:

„Rozwiązanie to polega na tym, że dodaje koleją warstwę do blockchaina Bitcoina, umożliwiając tym samym użytkownikom tworzenie kanałów płatności pomiędzy dwoma dowolnymi podmiotami z tej dodatkowej warstwy.”

Jeden z przedstawiciel Bitdefender, w udzielonym niedawno wywiadzie wyjaśnił:

„Moon to założony w ubiegłym roku startup działający w branży cyfrowych tokenów, obejmujący krypto-płatności. Firma stworzyła rozszerzenie przeglądarki internetowej, które umożliwia połączenie z portfelem kryptowalutowym. Interfejs jest obecnie używany przez 250 beta testerów, przygląda się mu również Chrome Web Store. Rozszerzenie to spowoduje, że użytkownikowi wyświetli się kod QR z fakturą lightning. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będzie mógł on użyć kodu QR, będzie dostępna możliwość pobrania faktury metodą kopiuj-wklej, by następnie dokonać płatności ze swojego ulubionego portfela sieci ligtning.

Amazon nie obsługuje Bitcoina bezpośrednio, a specjaliści z Moon nie podali żadnych szczegółów na temat konwersji waluty cyfrowej na walutę tradycyjną, w której się ona odbywa. Faktem jest jednak, że sprzedawca otrzymuje należność w tradycyjnej walucie fiducjarnej, a nie w krypto.

Pomysłodawcy inicjatywy twierdzą, że „nie występuje tutaj bezpośrednia integracja”:

„Integrujemy się z sieciami Visa, czy Mastercard i uzyskujemy obniżkę opłat interchange, które kupcy płacą w przypadku każdej transakcji dokonanej kartą kredytową”

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *