Bitcoin powyżej 5 tysięcy dolarów!

Wtorkowa sesja przyniosła nieoczekiwane, ale bardzo pozytywne z perspektywy krypto-inwestorów rozwiązania. Notowania bitcoina w ciągu zaledwie dwóch godzin zyskały niemal 1000 dolarów, umacniając się o 22%, testując okrągły poziom 5 tysięcy dolarów na giełdzie Bitstamp. Chociaż przed godziną 9:00 kurs BTC oddał część zysków (za jednego coina płacono około 4670 USD), to i tak ostateczny wzrost wyniósł ponad 12%!

Kurs BTC najwyżej od 5 miesięcy!

W szczytowym dla siebie momencie podczas wtorkowych wzrostów, Bitcoin oscylował w granicy 5100 dolarów. Podobny poziom obserwowano przeszło 5 miesięcy temu, w trakcie listopadowej przeceny BTC.

Dynamiczna i niespodziewana aprecjacja przełożyła się w pozytywny sposób na całym rynku kryptowalutowym. W jej efekcie Ethereum i Ripple zyskały ponad 5%, EOS 8,5%, natomiast Litecoin prawie 12%.

Jakie są powody wzrostów?

Od wtorkowego poranka trwają zażarte spekulacje – co mogło wywołać tak nagły i niespodziewany wzrost kursu najpopularniejszej kryptowaluty. Głównymi tezami podawanymi przez analityków są: ruchy spekulacyjne, potencjalny insider trading albo wzmożona aktywność wielorybów rynkowych.

Analityk eToro – Mati Greenspan skomentował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze:

“Cóż, wygląda na to, ze Prima Aprillis poprawił nastroje na rynkach. Ruch ten budował się mozolnie, niemal w męczarniach od jakiegoś czasu, ale pokonanie poziomu 4 tysięcy dolarów okazało się kluczowe. Reszta to tak naprawdę historia.”

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *