Bitcoin w Wenezueli ma olbrzymie znaczenie

Napięcie polityczne panujące w Wenezueli korzystnie wpływa na adopcje kryptowalut w tym kraju. Południowo-amerykańskie państwo stanowi żywy przykład, że recesja gospodarcza oraz kryzys polityczny sprzyjają rozwojowi wirtualnych tokenów.

Na pozytywną adopcję Bitcoina w Wenezueli wpłynęły między innymi: niedawne ruchy polityczne tamtejszych władz, po masowych protestach zorganizowanych przez Juana Guaido – przewodniczącego opozycyjnego Zgromadzenia Narodowego.

Polityk wzywa wojsko do pomocy w zakończeniu rządów Nicolasa Maduro. Przy wsparciu ponad 50 krajów (w tym takich potęg jak USA) Guaido ogłosił się nawet prezydentem Wenezueli.

Mordercza hiperinflacja

Z powodu długotrwałego okresu spadków wartości własnej waluty, Wenezuelczycy zwrócili się w kierunku cyfrowych walut. Roczna stopa inflacji w kraju osiągnęła poziom 1 300 000% w okresie 12 miesięcy.

Powszechne niedobory żywności, brak zaopatrzenia w środki higieniczne oraz lekarstwa są w tym kraju normą, a większość obywateli Wenezueli nie może sobie pozwolić na podstawowe produkty, w tym żywność.

Ekspert ds. Kryptowalut – Matt Aaron przyznał, że “taka sytuacja korzystnie wpłynęła na przyjęcie kryptografii“. Podkreślił jednak, że istnieje pewien opór społeczny, ale zainteresowanie innowacyjną technologią nie spada!

Carlos Hernandez mieszkający w Ciudad Guayana opowiedział News.Bitcoin.com o tym, jak kryptowaluty uratowały jego rodzinę:

“Nie jestem posiadaczem żadnych bolivarów, oficjalnej waluty Wenezueli. Trzymam wszystkie moje pieniądze w dużo bezpieczniejszej dla mnie formie: w bitcoinie. Przechowywanie oszczędności w bolivarach byłoby dla mnie “finansowym samobójstwem”.

Z kolegi Ricardo Carrassco – Wenezuelczyk, który za swoją pracę otrzymuje każdorazowo wypłatę w bitcoinach stwierdził:

“Od wielu już lat rząd Wenezueli utrzymuje kontrolę wymiany walut, która nie pozwala na swobodny dostęp do rynku międzynarodowego. Teraz, gdy administracja prezydenta Trumpa jeszcze bardziej zablokowała nasz finansowy dostęp do świata, kryptowaluty są bardzo cenne, ponieważ pozwalają nam to ominąć”.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *