„Bitcoin wyprzedzi takich hegemonów jak Visa, MasterCard czy PayPal, już za 10 lat!”

Jak wynika z badań przygotowanych przez DataLight – Bitcoin, który powstał w celu umożliwienia ludziom bezpośredniej  wymiany wartości z pominięciem banków – już wkrótce może stać się liderem wśród wszystkich procesorów płatności.

DataLight to przedsiębiorstwo z główną siedzibą w Waszyngtonie, które dostarcza unikalne dane rynkowe o tokenach wirtualnych, giełdach kryptowalutowych oraz rozwoju technologii blockchain.

Z opublikowanego 1 kwietnia 2019 roku raportu wynika, że:

„W ciągu ostatnich 10 lat Bitcoin z powodzeniem konkurował z liderami branży systemów płatności i ta tendencja będzie się jeszcze długo utrzymywała. Rozwój BTC następuje wykładniczo, wobec czego prawdopodobne jest, że jeżeli utrzyma tempo, to w ciągu kolejnych 10 lat przeskoczy całą swoją konkurencję”

Podstawą takiego założenia jest fakt, że zwiększa się liczba węzłów, a jednocześnie obniżają opłaty oraz średnia wielkość  transakcji.

Autorzy raportu zauważyli, że Bitcoin posiada około 10 000 aktywnych węzłów, co stanowi olbrzymią ilość w porównaniu z 119 centrami danych VISA, 98 centrami MasterCard, czy też 51 centrami PayPal.

Źródło: https://datalight.me/

Trzeba również pamiętać, że Bitcoin ma znacznie mniej użytkowników, niż przedstawione przedsiębiorstwa, co poniekąd może tłumaczyć fakt, że istnieje on na rynku zaledwie od 10 lat, podczas gdy VISA czy Mastercard zadebiutowały już w latach 50. i 60-tych, natomiast PayPal w 1998 roku.

„Tradycyjne systemy płatnicze rozwijały swoje firmy przez 60 lat, zanim stały się absolutnymi hegemonami branży. Firmy te skalowały się stopniowo, podbijając kolejne regiony, w przeciwieństwie do Bitcoina, który szybko stał się dostępny i powszechny na całym świecie”

Źródło: https://datalight.me/

DataLight zauważa również, że obecnie w obiegu możemy zaobserwować około 25 milionów portfeli BTC, podczas gdy liczba kart kredytowych i debetowych osiągnęła poziom 5,4 mld. Amerykańskie przedsiębiorstwo przekonuje jednak, że w niedalekiej przyszłości postęp technologiczny sprawi, że najpopularniejsza kryptowaluta stanie się atrakcyjną propozycją dla wszystkich konsumentów, którzy coraz chętniej będą korzystali z walut cyfrowych.

Zdaniem autorów raportu – obecny system płatności Bitcoin jest znacznie lepszych od konwencjonalnych przelewów bankowych czy płatności międzynarodowych, głównie ze względu na niewielkie opłaty i szybkość transakcji.

Analitycy zauważają jednak, że istnieje pewien czynnik, który ogranicza szybki rozwój sieci BTC. Jest to problem ze skalowaniem. Przedstawiciele DataLight przekonują jednak, że „lekiem na całe zło” powinna być Lightning Network, która „pozwoli zwiększyć Bitcoinowi dziesięciokrotnie swój potencjał skalowania i przepustowości”.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *