Bitcoin z największą liczbą transakcji od końca 2017 roku!

Bitcoin w trakcie kilku pierwszych dni maja notował ponad 900 tysięcy zrealizowanych transakcji, osiągając tym samym najwyższe poziomy aktywności od połowy grudnia 2017 roku, kiedy jego kurs docierał do najwyższych pułapów w swojej historii – 20 tysięcy dolarów.

Kurs BTC rośnie! 100% w 7 tygodni. Bitcoin warty ponad 8000 USD

Wykres ilości dziennych transakcji realizowanych w ramach sieci Bitcoin graficznie oddaje trend cenowy, który panuje obecnie na rynku. Szczyty cenowe z grudnia 2017 roku pokryły się z rekordową ilością realizowanych transakcji, wynoszącą prawie 490 tys. w ciągu jednego dnia.

Wzrosty rozpoczęte w kwietniu 2019 roku przełożyły się na nagły skok ilości dziennych transakcji. Poskutkowało to osiągnięciem pułapu powyżej 450 tysięcy już na początku maja.

W tym samym czasie wyraźnie zwiększyła się zyskowność wydobywania Bitcoina, a także średni koszt pojedynczej transakcji. Jej uśredniona wartości podchodzi pod pułap 3 dolarów – pierwszy raz od kwietnia 2017 roku!

Bitcoin dominator

W momencie wzrostów na rynku, po raz kolejny zwiększyła się dominacja rynkowa Bitcoina. W maju udział w łącznej kapitalizacji najpopularniejszej kryptowaluty wzrósł do 60%, co jest najwyższym poziomem od końcówki 2017 roku.

Na wykresie cenowym kurs BTC testował poziomy powyżej 8400 USD, co jest najwyższym wynikiem od lipca 2018 roku.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *