Bitcoin zareagował na wyniki wyborów do Europarlamentu? Brexit w tle!

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty doszedł w okolice ponad 8 700 USD. Jak zauważyli wnikliwi obserwatorzy – kolejna fala wzrostów rozpoczęła się w momencie ogłoszenia wstępnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Co może być tego przyczyną? Czy może to być wynik sukcesu odniesionego przez eurosceptyków w Wielkiej Brytanii?

Partia Brexit Nigela Farage’a jeszcze jakiś czas temu wydawała się skończona. Sytuację zmieniły późniejsze kompromitacje pozostałych ugrupowań oraz przedłużający się w nieskończoność proces wychodzenia Wielkiej Brytanii ze struktur UE.

Teraz – po podliczeniu głosów we wszystkich 10 okręgach wyborczych na terenie Anglii – partia eurosceptyków może liczyć na 28 z 64 mandatów, co stanowi niespełna 44% całości.

Nie dziwi zatem fakt, że wnikliwi obserwatorzy połączyli kurs najstarszej kryptowaluty z procesem Brexitu. Już podczas przedłużających się negocjacji dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, cena Bitcoina zaczęła rosnąć. Pojawiły się wówczas teorie, że wirtualne tokeny są masowo wykupywane przez brytyjskich przedsiębiorców na wypadek problemów związanych z handlem międzynarodowym.

Nie jest to jednak pierwsza taka sytuacja, gdy kurs najpopularniejszego cyfrowego coina reaguje na zmiany gospodarcze i problemy polityczne współczesnego świata. Przykładowo w 2013 roku cena Bitcoina wzrosła w czasie kryzysu cypryjskiego. Waluta Satoshiego zareagowała również pozotywnie w czasie ogłaszania wyników referendum dotyczącego Brexitu, a nawet wyborów amerykańskich.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *