Ethereum i TRON połączą swoje siły?!

Założyciel oraz CEO sieci Tron (TRX) – Justin Sun, stwierdził niedawno na łamach podcastu “The Crypto Chick”, że jeszcze w tym roku „jego projekt rozpocznie oficjalną współpracą z Ethereum (ETH)”.

Technologia Tron jest już od dłuższego czasu uznawana za jednego z głównych konkurentów Ethereum. Justin Sun – założyciel sieci, podkreślał niejednokrotnie, że „taka konkurencja jest dobra, bo daje rynkowi lepszy produkt”.

W niedawnej rozmowie z Rachel Wolfson, goszcząc na łamach podcastu “The Crypto Chick” (6 kwietnia 2019 roku), dodał jednak coś, co może wydawać się nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę jego dotychczasową narrację:

„Uważam, że już w najbliższej przyszłości będziemy ściśle współpracować z wieloma deweloperami Ethereum, a także z przedsiębiorstwami opartymi o tę technologię. Chcemy wspólnie ulepszyć tę branżę!”

 

To jednak nie koniec zmian. CEO kryptowaluty TRX, ogłosił również, że jego przedsiębiorstwo od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniem dotyczącym skalowalności drugiej warstwy, które ma zwiększyć przepustowość transakcji co najmniej stukrotnie, w porównaniu z obecnym stanem. Takie rozwiązanie ma „radykalnie” obniżyć dotychczasowe opłaty. Jego wdrożenie nastąpi w drugim kwartale 2019 roku.

Podczas rozmowy Sun zauważył również, że wersja amerykańskiego stablecoina Tether’a, oparta na TRONIE ma wystartować już 9 kwietnia. Justin stwierdził, że pozwoli to na tańsze oraz wielokrotnie szybsze transakcje niż w przypadku Bitcoina.

Zagraniczne media podały, jakoby dwie główne giełdy kryptowalutowe – Huobi (z siedzibą w Singapurze) oraz OKEx (z siedzibą na Malcie) wyraziły swoje poparcie dla wersji USDT opartej na sieci Tron.

Tron – nowy potentat?

Justin Sun  nie ukrywa, że od dłuższego czasu zmierza w kierunku całkowitej decentralizacji Internetu oraz umożliwienia programistom (developerom) tworzenia w pełni niezależnych aplikacji, opartych w całości na rewolucyjnej technologii blockchain. Jego firma nieustannie rozwija swoją zdecentralizowaną platformę do udostępniania treści. Głównym celem działań przedsiębiorstwa, jest umożliwienie twórcom swobodnego publikowania oraz kontrolowania danych związanych z pracą, przy zachowaniu praw autorskich.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *