Ethereum po 1000 USD już niebawem?

W lutym 2019 roku sieć Ethereum przeszła szereg aktualizacji w formie hard forków. Zmniejszono wówczas nagrodę za wydobycie bloków z trzech do dwóch ETH. Dalsze zmiany wydają się być nieuniknione, bowiem niedawno Fundacja Ethereum – podsumowując osiągnięcia z ostatnich 12 miesięcy – przedstawiła plany na nadchodzący rok, w tym przede wszystkim – podział środków na poszczególne projekty w ramach całego ekosystemu.

Nowa filozofia przedstawiona przez Vitalika Buterina głosi, że “mniej, znaczy więcej”. Biorąc pod uwagę potencjał projektów oraz rozmach, z jakim zmiany są wprowadzane w życie, prognozy rynkowe o możliwości przebicia bariery 1000 dolarów za jeden ether, wydają się być całkiem realne.

Fundacja Ethereum to duża organizacja non-profit, której głównymi zadaniami są: dbanie o rozwój całej sieci, odpowiednie przydzielanie środków oraz promowanie i reprezentacja projektów w skali ogólnoświatowej.

Z opublikowanych na oficjalnym blogu Fundacji planów na najbliższe 12 miesięcy, można dowiedzieć się, że planowane zmiany dotyczące zasad funkcjonowania ekosystemu nastąpią już niebawem. Główny filar stanowić będzie “filozofia odejmowania” w ramach której cała Fundacja chce odejść od “powiększania i akumulowania wartości na poziomie wewnętrznym”:

“Działanie w najlepszym interesie Ethereum nie oznacza prób robienia wszystkiego. Polega to bowiem na skupianiu się na obszarach, w których możliwe będzie dodawanie jak największej wartości oraz dawanie przestrzeni do tego, by inni mogli zwiększać wartość w obszarach swojej największej skuteczności.”

Fundacja stawia również na motywowanie organizacji zewnętrznych do wprowadzania udoskonaleń w sieci Ethereum, zwiększając tym samym stopień jej decentralizacji oraz bezpieczeństwa.

Jak zostały podzielone środki?

W ciągu najbliższego roku Fundacja planuje wydać 30 milionów dolarów na projekty istotne dla całego ekosystemu. Największą część kapitału (bo aż 19 mln) ulokuje w badania i rozwój w ramach protokołu ETH 2.0, w tym m.in.: rozwiązań opartych na drugiej warstwie: kanałów stanowych, Plsma oraz języków do tworzenia smart kontraktów.

O planach w zakresie rozwoju ETH 2.0 wspomniał nie tak dawno współzałożyciel sieci Ethereum – John Lubin, który zapowiedział, że w ciągu najbliższych 18 do 24 miesięcy skalowalność drugiej pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty powiększy się około 1000 razy!

Kwota 8 milionów USD zostanie przeznaczona na dalszy rozwój protokołu ETH 1.0 (technologii takich jak Geth, Solidity, czy też Web3.js), który nadal obsługuje znaczną część tokenów emitowanych na platformie.

Pozostałe 3 miliony trafią na rozwijanie społeczności Ethereum, w tym wspieranie kształcenia developerów, czy tez wdrażanie pracowników w proces działania platformy.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *