Francja poprosi partnerów z UE o przyjęcie regulacji dotyczącej kryptowalut

Francuski parlament w ubiegłym tygodniu zatwierdził ustawę o sektorze finansowym, która zawierała przepisy mające na celu zachęcenie emitentów i handlowców kryptowalut do założenia firm we Francji, dając im oficjalne uznanie, zapewniając jednocześnie, że kraj może legalnie opodatkować ich  zyski.

Nowy rachunek kryptowalutowy francuskiego rządu – pierwszy tego rodzaju przyjęty przez jeden z głównych krajów – pozwoli firmom, które chcą wydawać nowe kryptowaluty lub handlować istniejącymi, ubiegać się o certyfikację. Poprzez oficjalne uznanie kryptowalut, Francja ma nadzieję na stworzenie rynku dla firm blockchainowych.

Certyfikacja zostanie przyznana przez francuskiego regulatora rynku dla tych, którzy tego chcą, a emitenci, handlowcy, powiernicy i inwestorzy będą musieli płacić podatki od zysków.

Na nieuregulowanych rynkach, na których nie obowiązują żadne zasady, inwestorzy są całkowicie zdani na wszelkie niebezpieczeństwa.

Zgodnie z propozycjami regulacyjnymi Francji władze sprawdzałyby, kto stoi za emisją nowego coina lub platformy handlowe. Sprawdzałyby plany biznesowe firm oraz zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy.

„Zaproponuję moim europejskim partnerom, abyśmy stworzyli jednolite ramy regulacyjne dotyczące kryptowalut, aby przyjęli ramy prawne dotyczące kryptowalut podobnych do tych, które wprowadziliśmy w zeszłym tygodniu. Będziemy pierwszym krajem, który to uczynił.” – Powiedział francuski minister gospodarki i finansów Le Maire w Paryżu podczas wydarzenia dotyczącego technologii blockchain.

Celem jest stworzenie rynku w Paryżu dla firm, które pozyskują kapitał w ten sposób, pozwalając Francji na zdobycie części rozwijającego się biznesu, zapewniając jednocześnie pewien nadzór nad niszą, której niektórzy się obawiają…

Certyfikacja zapewni inwestorom podstawowe gwarancje przeciwko jawnemu oszustwu, ale należy pamiętać, że nie ochroni ich przed stratami. Gwarancja legalności to nie gwarancja zysku.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *