Goldman Sachs: „kryptowaluty powinny być wspierane przez rząd”

Jak podało CCN – Goldman Sachs planuje w najbliższym czasie wstrzymać się z inwestowaniem w kryptowaluty. Powodem takiej decyzji jest brak legalizacji cyfrowych aktywów przez amerykański rząd, a co za tym idzie – brak stabilności i duża niepewność dotycząca tej branży.

Martin Chavez – globalny współprzewodniczący działu papierów wartościowych w Goldman Sachs, podczas zeszłotygodniowej konferencji DTCC stwierdził, iż „ludzie nie powinni oczekiwać, że olbrzymi bank inwestycyjny będzie angażował się w kryptowaluty, dopóki nie będzie posiadał solidnego wsparcia rządu USA.”

Nie oznacza to jednak, że bankierzy Goldmana nie są w ogóle zainteresowani tą innowacyjną technologią. Problem leży w „braku stabilności wynikającej z braku poparcia rządzących”:

„Nadal trwają dyskusje. Mamy wiele do przeanalizowania. Umowa dotycząca potencjalnych usług świadczonych na rzecz kryptowalut jest nadal w toku. Nie mamy bowiem wątpliwości, że wirtualne tokeny posiadają interesującą technologię”

Przedstawiciele Goldman Sachs wierzą w przyszłość cyfrowych aktywów, ale skłaniają się bardziej w kierunku stablecoinów. Chavez kontynuując rozważania wyjaśnił, w jaki sposób wspierana przez władze państwowe waluta zapewnia większe zaufanie do całego rynku.

Wygląda zatem na to, że bankierzy jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie pokładają nadzieję w przyszłość zasobów cyfrowych, jednocześnie poszukując rozwiązania, w którym partia rządząca zapewnia im stabilność.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *