Karta VISA do krypto-płatności od Coinbase wchodzi do Europy!

Jak donosi CNBC: największa amerykańska giełda kryptowalutowa – Coinbase, uruchomiła swoją kartę debetową Visa w sześciu krajach w Europie. Jak podają media – ma być to zalążkiem planowanej przez firmę ekspansji na Starym Kontynencie.

Na chwilę obecną – posiadacze kart w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Irlandii, Holandii oraz Niemczech będą mogli skorzystać z nowej oferty Coinbase – karty płatniczej, która będzie zsynchronizowana bezpośrednio z kontami użytkowników giełdy.

Karta dostępna będzie zarówno jako aplikacja mobilna na iOS i Androida, jak również w postaci fizycznej, którą można wykorzystać do wypłaty walut fiducjarnych z bankomatów!

Proces w praktyce

Nowa oferta Coinbase umożliwi użytkownikom wydawanie kryptowalut w życiu codziennym. W praktyce będzie można płacić nimi tam, gdzie akceptuje się karty VISA. Klienci giełdy będą mogli samodzielnie zadecydować, którą cyfrową walutę chcą wykorzystać do dokonania płatności za pomocą aplikacji. Rolą Coinbase będzie w tym przypadku konwertowanie waluty wirtualnej na pieniądz fiducjarny.

Dyrektor generalny giełdy na rynek brytyjski – Zeeshan Feroz stwierdził:

“To wiele ułatwia. Możesz kupować artykuły spożywcze za bitcoiny w sklepie, a następnie kawę za litecoiny w kawiarni, zaraz po”

 

Ekspansja Coinbase w Europie

Giełda z San Francisco rozszerzyła znacznie swoją ofertę w ciągu ostatniego roku. W zeszłym miesiącu poszerzyła działalność handlową o 50 kolejnych państw, dodając wsparcie handlowe dla swojego stablecoina – USDC w 85 krajach.

Pomimo takich kroków, wiceprezes ds. biznesu Coinbase – Emilie Choi powiedziała, że obecnie firma nie inwestuje już w zdecentralizowaną formę giełdy, o której mówiło się od dłuższego czasu:

“Musimy się upewnić, że jeśli zaoferujemy usługę, będziemy to robić w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Myślę, że obecnie nie możemy stwierdzić, jak to konkretnie zadziała. Uważamy, że przestrzeń ta jest bardzo interesująca, ale w tej chwili aktywnie w nią nie inwestujemy,”

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *