Koniec krypto-zimy? „Bitcoin na nowych szczytach do 2020 roku”

Tom Lee – przedstawiciel firmy inwestycyjnej Fundstrat to jeden z najchętniej wypowiadających się entuzjastów rynku wirtualnych tokenów. W niedawnym wywiadzie dla CNBC stwierdził, że „krypto-zima się skończyła, a Bitcoin niebawem osiągnie nowe maksima i będzie się na nich utrzymywał nieprzerwanie do 2020 roku.

Podczas zeszłotygodniowego programu Futures Now – Tom Lee podkreślił, że istnieje przynajmniej kilka przesłanek, które pozwalają wierzyć, że już wkrótce rozpocznie się rynek byka:

„Zeszły rok był okrutny dla kryptowalut. Obserwowaliśmy potężny rynek niedźwiedzia. W tym tygodniu opublikowaliśmy jednak artykuł pokazujący znaki, które historycznie pojawiały się jedynie w przypadku rynków wzrostowych. Coraz więcej dowodów sugeruje, że znaleźliśmy się w trendzie byka.”

Lee, jako jeden z największych entuzjastów Bitcoina, prognozował na początku zeszłego roku, że najpopularniejszy token będzie warty 125 tys. USD do 2022 roku. Jego zapał nieco przygasnął na przestrzeni ostatnich miesięcy, jednak w kwietniu 2019 roku, gdy na rynek powrócili kupujący, przedstawiciel Fundstrat ponownie „podkręcił” swoje bycze nastawienie.

We wspomnianym wywiadzie Lee zwrócił uwagę na sześć kluczowych powodów, które miały sprawić, że kryptowaluta Satoshiego Nakamoto zacznie dynamicznie wzrastać. Były to:

1. Podział sieci Bitcoina
2. Wolumeny handlowe powracające w okolice historycznych maksimów
3. Pokonanie średniej ruchomej przez Bitcoina
4. „Zielona lampka” przy indeksie BMI firmy Fundstrat, mierzącym słabość BTC
5. 70-procentowy wzrost aktywności traderów OTC na rynku Bitcoina
6. Przekonanie, że „dołek został ostatecznie osiągnięty”.

Swoje rozważania podsumował natomiast stwierdzeniem:

„Za każdym razem gdy indeks S&P 500 silnie zyskuje, doprowadza to do znacznego wzrostu kryptowalut w późniejszej części roku. Odchylenie standardowe, które da się tutaj zauważyć, wynosi 2,5 co oznacza, że kurs BTC powinien wzrosnąć do 14 tysięcy dolarów. Nie twierdze, że to ostateczny poziom wzrostów, ale w najbliższym czasie właśnie tam będzie kierował się BTC!”

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *