„Kryptowaluty powinny być zwolnione z podatku”

Amerykański kongresmen – Ted Budd złożył sprawozdanie w Izbie Reprezentantów w sprawie domniemanych problemów z obowiązującymi przepisami podatkowymi dotyczącymi krypto. Polityk stwierdził, że wirtualne tokeny powinny być zwolnione z podatku (zwolnienie podatkowe de minimis) tak samo jak to ma miejsce w przypadku walut obcych.

Budd podkreślił, że Internal Revenue Service (IRS) – Urząd Skarbowy w USA – uważa cyfrowe waluty za rodzaj aktywa. Ma to przykre konsekwencje dla ich użytkowników, bowiem kryptowaluty nie kwalifikują się przez to obecnie do zwolnienia z podatku. Zamiast tego IRS wymaga, aby osoby korzystające z cyfrowych coinów w codziennych transakcjach zakupowych płaciły zobowiązania podatkowe związane z owymi „transakcjami majątkowymi”.

Kongresmen skomentował we właściwy sobie sposób kwestię podwójnego opodatkowania. Ponieważ kryptowaluty są opodatkowane jako aktywa – transakcje zawierane za ich pomocą powodują sytuację „podwójnego opodatkowania”, obciążając kupującego zarówno za sprzedaż jak i zakup. Budd twierdzi, że skutkiem takiego działania jest zniechęcenie obywateli do uczestnictwa w biznesie opartym na technologii blockchain, której rozwój powinien być „narodową kwestią gospodarczą”.

Podobne opinie głosi demokratyczny kandydat na prezydenta – Andrew Yang. Zauważa on, że należy zreformować przepisy dotyczące kryptowalut, które dziś mają charakter patchworkowy (tzn.: w każdym ze Stanów obowiązują inne regulacje).

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *