Milion aktywnych adresów BTC dziennie! Powtórka z 2017 roku?

Bitcoin zrobił dziś olbrzymi krok w kierunku swojego ożywienia. Jak podaje CoinMetrics.io – w chwili obecnej istnieje ponad milion adresów aktywnych dziennie używających Bitcoina. Liczba ta została zdefiniowana jako liczba unikalnych adresów używanych w danym pełnym dniu. Sytuacja ta pojawiła się pierwszy raz od listopada 2017 roku.

Kevin Rooke jako jeden z pierwszych zauważył wzmożony ruch w sieci. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze skomentował:

Bitcoin po raz pierwszy pobił milion aktywnych adresów 27 listopada 2017 roku. Kosztował wówczas 9352 USD, a mediana opłaty za transakcje wynosiła 3,23 dolara. Wczoraj 1 BTC warty był około 8230 USD, zaś mediana opłaty transakcyjnej wyniosła 1,33 USD”.

Choć statystyka ta oznacza niewiele, w praktyce stanowi ważną metrykę, bowiem pokazuje rzeczywiste, unikalne transfery oddzielone od różnych bezpośrednich transferów „do” oraz „z” największych giełd kryptowalutowych.

Patrząc na tę liczbę z innej, szerszej perspektywy można ją porównać do około 14 milionów przejazdów UBERA dziennie lub nieco ponad 728 tys. sprzedanych w ciągu jednego dnia iPhone’ów. Chociaż porównywalne branże są nieco odległe, warto zauważyć, że transakcje z użyciem BTC wykonują wolumen niektórych największych marek na świecie.

Co ciekawe, według badań opublikowanych w czasopiśmie JOULE – emisja dwutlenku węgla generowana pośrednio przez sieć Bitcona jest porównywalna z emisją całego Kansas City! Naukowcy wykorzystali dane z adresów IP w celu dokonania swoich obliczeń. Na ich podstawie wskazali, że przy rocznych emisjach CO2 (szacowanych na 22,9 megaton) najpopularniejszą kryptowalutę można umiejscowić gdzieś pomiędzy Jordanią, a Sri Lanką, rozpatrując to w kategoriach międzynarodowych.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *