Największy sprzedawca online w Szwajcarii zaczyna akceptować Bitcoiny

Jako kolejny kamień milowy do popularyzacji płatności bitcoinem, szwajcarski Amazon, Digitec-Galaxusakceptuje bitcoina i inne wybrane kryptowaluty jako środek płatniczy. Szwajcarscy klienci Digitec Galaxus mogą teraz płacić Bitcoinem podczas zakupów online. Oprócz BTC będą również dostępne inne altcoiny, które będą akceptowane. Między innymi: Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Cash SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX) , OmiseGo (OMG)  oraz NEO (NEO). 

Firma przyznaje jednak, że robi to głównie po to, by zdobyć punkt zaufania u młodszego pokolenia.  Chce docierać do “technicznie uzdolnionego” tłumu, pozycjonując się jako firma myśląca przyszłościowo.

Jak informuje firma, należy pamiętać o tym, że zmienność cen nie będzie problemem. Wszystkie transakcje są przetwarzane przez zewnętrznego procesora płatności Coinify i natychmiast są przeliczane na franki szwajcarskie.

Nowa opcja płatności będzie dostępna tylko dla klientów szwajcarskich. Jeśli jednak inicjatywa zakończy się sukcesem, firma rozszerzy tę opcję również na klientów niemieckich.

Procedura jest dość prosta. Podczas zakupów klienci wybierając opcję płatności „kryptowaluty” zostaną przekierowani na stronę Coinify, gdzie wybierana jest konkretna kryptowaluta, która ma być użyta do płatności.

Podany kurs wymiany zostanie ustalony na 15 minut, a strona wyświetli adres oraz kod QR, na który użytkownik wyśle ​​coiny. 

Podczas gdy Digitec Galaxus nie pobiera żadnych opłat za płatności kryptowalut, Coinify pobierze opłatę za konwersję w wysokości 1,5% kwoty zakupu.

Kryptowaluty są fascynujące i mogą stać się idealnym środkiem płatniczym w handlu elektronicznym. Chcielibyśmy wspierać ten rozwój ”, mówi współzałożyciel Digitec Oliver Herren. „Chcieliśmy to wdrożyć już od dłuższego czasu, ale wysiłek i dostępność firm, które mogły by nam pomóc była dla nas dużym problemem”. 

Na pytanie, dlaczego jego firma jest skłonna zaakceptować te alternatywne sposoby płatności, Herren wyjaśnił:

“Ponieważ masz ich trochę i chcesz z nich korzystać. Albo dlatego, że nie możesz zamienić ich na prawdziwe pieniądze, ponieważ twój bank tego nie akceptuje. A może tylko dlatego, że to twój indywidualny wybór i chcesz spróbować nowych rzeczy.”

INNI SZWAJCARSCY DETALIŚCI PRAWDOPODOBNIE BĘDĄ PODĄŻAĆ ZA TRENDEM

Teraz, gdy lider rynku detalicznego online podejmuje tak odważny krok, niewątpliwe jest to, że jego konkurenci pójdą w jego ślady, a szczególnie w kraju, w którym akceptacja Bitcoina stała się bardzo popularna.

W rzeczywistości Szwajcaria jest siedliskiem adopcji bitcoina i branży blockchain. Regularnie popularyzuje zdarzenia związane z kryptowalutami, a jej giełda rozwija produkty związane z kryptowalutami, takie jak Bitcoin ETP.

Kraj jest także domem dla wielu startupów kryptowalutowych , które znalazły dom w szwajcarskim mieście Zug, znanym również jako „dolina Crypto”. Co więcej, mieszkańcy miasta mogą płacić za usługi komunalne w bitcoinach. Możliwe jest nawet zakupienie BTC w kiosku i wymianie go na bilet do metra. 

Inaczej, niż w przypadku inicjatywy dotyczącej biletów kolejowych, która była krytykowana przez media jako kosztowna i nieprzejrzysta, Digitec Galaxus twierdzi, że ich proces płatności będzie łatwiejszy i bardziej przejrzysty.

Gdy kupisz coś od Digitec Galaxus, stawka zostanie ustalona na 15 minut. Oznacza to, że jako nabywca nie musisz obawiać się złych niespodzianek. 

Ponadto ruch może pomóc firmie sprzedać więcej produktów kryptowalutowych, takich jak portfele sprzętowe.

Digitec jest liderem rynku internetowego w Szwajcarii, jest największym szwajcarskim sklepem internetowym oferującym szeroką gamę produktów codziennego użytku z szybką z bezpłatną dostawą. Firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 992 milionów franków w 2018 roku.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *