Obywatele USA najczęstszymi użytkownikami krypto-giełd! Jak na ich tle wypadają Polacy?

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez przedsiębiorstwo DataLight – najwięcej krypto-entuzjastów korzystających na co dzień z giełd kryptowalutowych pochodzi z USA. Wysoko w zestawieniu znaleźli się również mieszkańcy krajów azjatyckich, takich jak Japonia i Korea Południowa. Jak na ich tle wypadają Polacy?

Badania firmy DataLight objęły 100 platform kryptowalutowych z całego świata. Wyniki wskazują, że aż 22,2 miliona odwiedzin w ciągu zaledwie jednego miesiąca pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Na drugim miejscu uplasowała się Japonia (nieco ponad 6 mln odwiedzin), a na trzecim Korea Południowa (5,7 mln).

Kolejne lokaty zajmują Wielka Brytania (około 3,8 miliona odwiedzin w ciągu miesiąca) oraz zamykająca pierwszą piątkę Rosja (3,1 mln).

W przygotowanym zestawieniu Polska plasuje się na 15. miejscu. Zgodnie z informacjami podanymi przez DataLight – prawie 1,6 miliona Polaków odwiedza miesięcznie najpopularniejsze krypto-giełdy na świecie.

               Źródło: DataLight

Amerykańskie przedsiębiorstwo swój raport podsumowało krótko:

„Oczywistą, ale zarazem niezwykłą cechą z powyższej infografiki wydaje się być to, że znaczna część świata faktycznie handluje krypto-aktywami. Niemal każdy kraj na świecie odnotowuje pewien ruch handlowy w tej sferze. Wyjątek stanowi Grenlandia oraz pewna część Afryki Środkowej.”

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *