Opera będzie wspierać TRON!

Popularna przeglądarka internetowa Opera zamierza wesprzeć kryptowalutę Tron w jej dalszym rozwoju oraz późniejszej ekspansji. Stanie się tak, ponieważ twórcy przeglądarki planują dodać token TRX do listy obsługiwanych przez siebie walut wirtualnych.

Co ma Opera do blockchaina?

Współpraca pomiędzy twórcami Opery, a innowacyjną technologią łańcucha bloków rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku. Firma zainicjowała wówczas wspólne działania z Ledger Capital, w celu skoncentrowania się na blockchainie. Obecnie kooperacja z Tron stanowi konsekwencję tego ruchu, o czym przekonuje wiceprezes Opera Software, Polak – Krystian Kolondra:

“Tron to popularny, szybko rozwijający się blockchain z rosnącym w zawrotnym tempie ekosystemem DApp (Decentralized Application). Chętnie otworzymy się na współpracę z tą technologią. Robiąc to, przyspieszamy powszechne przyjęcie Web 3.0”

Z kolei Justin Sun, założyciel oraz CEO kryptowaluty Tron dodał:

“Jesteśmy podekscytowani, że Opera – jedna z największych przeglądarek z setkami milionów użytkowników, będzie bezproblemowo obsługiwać TRX oraz inne tokeny TRON. Już wkrótce użytkownicy Opery będą mogli obsługiwać DApp na blockchainie Trona!”

Jak przekonują zagraniczne źródła – Opera takim ruchem zamierza wyprzedzić swoją konkurencję, chcąc jako pierwsza przeglądarka internetowa – wejść w przestrzeń Web 3.0. Firma nie ukrywa również, że skupia się mocno na technologii sztucznej inteligencji (AI).

Tron natomiast wykorzystując tę kooperację pragnie wyprzedzić swojego głównego konkurenta – Ethereum, o czym przedstawiciele przedsiębiorstwa mówią otwarcie.

Jak pokazuje raport opublikowany 9 kwietnia 2019 roku przez analityków serwisu Dapp.com – kryptowaluta TRON ma dziś najszybciej rozwijającą się bazę użytkowników.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *