Ponad 50% ankietowanych Polaków wierzy, że Bitcoin przetrwa dekadę!

BitFlyer Europe, to europejski oddział jednego z największych operatorów rynku kryptowalutowego w Japonii. Przedsiębiorstwo to przeprowadziło niedawno badania, w których udział wzięło 10 000 osób z dziesięciu znaczących i silnych gospodarczo państw europejskich: Belgii, Danii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Holandii, Hiszpanii oraz POLSKI. Wyniki wskazały, że ponad 64% badanych respondentów spodziewa się, iż branża kryptowalut nie zniknie w ciągu najbliższej dekady, a Bitcoin będzie zyskiwał na wartości i znaczeniu.

Norwegowie najbardziej optymistycznym narodem, Francuzi najmniej. Co z Polską?

Analizując przeprowadzone ankiety można dojść do wniosku, że nawet wielomiesięczny rynek niedźwiedzia (który doprowadził do znacznej deprecjacji całej branży cyfrowych tokenów) nie podważył znacząco zaufania konsumentów cyfrowych aktywów.

Jak wskazują badania – największym optymizmem cechują się Norwedzy, pośród których aż 73% badanych respondentów wskazało, że wirtualne waluty przetrwają co najmniej kolejną dekadę. Nieco mniejszy optymizm (ale i tak oscylujący na relatywnie wysokim poziomie) zaobserwowano we Włoszech, Polsce i Hiszpanii, gdzie ponad 50% ankietowanych wyraziło pozytywne zdanie na temat istnienia oraz wzrostu wartości bitcoina w ciągu najbliższej dekady. Najmniej optymistycznym narodem okazują się być Francuzi.

Andy Bryant – COO bitFlyer spytany o wyniki przeprowadzonych badań, skomentował krótko:

„Fakt, że Bitcoin nie generuje tak dużego wsparcia jak pozostałe kryptowaluty, może być po części objawem zmienności rynku, ale również – i chyba przede wszystkim – bezpośrednim wpływem stałej uwagi mediów związanej z jego zmiennością. Kolejnym istotnym krokiem dla branży powinno być lepsze promowanie korzyści oraz wykorzystywanie kryptowalut dla konsumentów tak, aby ludzie zrozumieli w jaki sposób mogą wykorzystywać je na co dzień w społeczeństwie.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *