Rosjanie kupili krypto za 8 miliardów dolarów. Przyczyna wzrostów BTC?

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal bitcoinist.com – wczorajsze wzrosty na Bitcoinie mogły być spowodowane dużą aktywnością rosyjskich inwestorów na kryptowalutowych giełdach.

Jak podaje Bitcoinist: znany rosyjski ekonomista – Vladislav Ginko stwierdził dzisiaj, że niektóre duże firmy oraz zamożniejsze osoby w Rosji, kupiły BTC za około 8,6 miliarda USD!

“Bitcoina kupiły rosyjskie przedsiębiorstwa oraz zamożniejsi Rosjanie. Nie ma bezpośredniego zaangażowania państwa rosyjskiego, ale co niektórzy skupują bitcoiny, oczekując, że sankcje głównie ze strony USA uniemożliwią normalne transakcje międzynarodowe, więc BTC będzie najlepszym sposobem na obejście amerykańskich ograniczeń.”

Według Vladislava Ginko – popyt na najważniejsze aktywa cyfrowe wynika przede wszystkim z narastającego lęku dotyczącego sankcji ze strony Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych (OFAC). Ekonomista uważa, że rosyjscy oligarchowie gromadzą najpopularniejsze coiny, aby zapewnić sobie ciągłość transakcji na rynku naftowo-gazowym.

Wcześniej sugerował on, że sam Kreml planuje zainwestować ponad 10 miliardów USD w BTC, widząc w krypto-branży “doskonałą alternatywę dla tradycyjnych walut fiducjarnych”.

Rosja i… bańka?

Ginko uważa, że wzrost rosyjskiego zaangażowania w bitcoina sprawi, że cena najpopularniejszej kryptowaluty osiągnie nowe poziomy, które zbliżą się pułapu nawet 2 milionów dolarów za 1 BTC! Co więcej – ekonomista przewiduje, że stanie się to w ciągu najbliższych kliku lat, a pierwsze poważne wzrosty zaobserwujemy pod koniec 2019 roku!

Wielu specjalistów świata krypto twierdzi jednak, że do takich prognoz rynkowych należy podchodzić z dużą dozą ostrożności.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Jedna myśl na temat “Rosjanie kupili krypto za 8 miliardów dolarów. Przyczyna wzrostów BTC?

  • Kwiecień 7, 2019 o 12:17 pm
    Permalink

    A ktoś poleci jakąś sprawdzoną giełdę?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *