Rynek kryptowalutowy pozostaje obecnie “umiarkowanie byczy”

Według najnowszego raportu opublikowanego w kwietniu 2019 roku – indeks SFOX odczytuje obecną sytuację obserwowaną na rynku kryptowalutowym jako “umiarkowanie zwyżkową”.  Głównymi przesłankami, które na to wskazują, są wolumen oraz zmienność ośmiu największych giełd kryptowalut dotyczący BTC, BCH, ETH, LTC oraz BSV.

Wartość indeksu SFOX ustalana jest na podstawie autorskich, wymiernych wskaźników i sprowadza się do analizy trzech głównych czynników rynkowych: dynamiki cen, nastrojów panujących na rynku oraz dalszego rozwoju sektora. Indeks ten obliczany jest na podstawie formuły, która łączy dane ilościowe na temat ruchu wyszukiwania, transakcji blockchain oraz średnich ruchomych.

0NTe4wUd_q7uRtAjR-2Źródło: blog.sfox.com

Indeks SFOX – jak można zauważyć na powyższej grafice – waha się od mocno niedźwiedziego (-3) do silnie byczego (+3). Analitycy SFOX zauważają zatem, że pomimo faktu, iż oczekujący raportu spodziewali się wyższego odczytu (biorąc pod uwagę skoki cen walut cyfrowych z początku kwietnia), to indeks pozostał na poziomie “umiarkowanie byczym” CZWARTY miesiąc z rzędu!

Specjaliści przekonują, że głównym tego powodem jest fakt, iż rajd kryptowalutowy na początku kwietnia (pomimo “wstrzyknięcia” na rynek nowej zmienności) wydaje się być napędzany głównie przez jedno duże zlecenie kupna, nie zaś przez czynniki fundamentalne. Rynek zatem wydaje się być w znacznym stopniu znormalizowany na nowych poziomach po rajdzie.

Sygnał sugerowany przez indeks SFOX jest pozytywny dla całej branży wirtualnych tokenów. Co więcej – dane sugerują, że trwały wzrost jest niezależny od przejściowego zainteresowania rynku.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *