Sześć globalnych banków wyda swoje stablecoiny przy pomocy IBM i Stellar

Sześć międzynarodowych banków podobno podpisało listy intencyjne w sprawie wydania własnych stablecoinów wspieranych przez ich krajowe waluty, które będą działać w sieci płatności IBM opartej na blockchain o nazwie „World Wire”. Jak podaje strona Cheddar, wiadomości te zostały ogłoszone wspólnie przez IBM i Stellar podczas prezentacji w Money 2020 Asia w Singapurze.

Międzynarodowa sieć płatnicza IBM Blockchain World Wire (BWW) została uruchomiona we współpracy ze Stellar (XLM) we wrześniu 2018 roku. BWW, która obsługuje już ponad 44 banki, ma na celu wykorzystanie kryptowalut i umożliwiać międzynarodowe rozliczenia bankowe w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

W dzisiejszych ogłoszeniach Cheddar donosi, że sześć banków potwierdziło swój zamiar wydania stablecoinów wspieranych przez ich krajowe waluty fiducjarne – w tym brazylijskie Banco Bradesco, bank Korei Południowej Busan oraz Rizal Commercial Banking na Filipinach.

Inne, jeszcze nieujawnione banki będą prawdopodobnie emitować stablecoiny wspierane między innymi przez euro i indonezyjską rupię, ujawnił szef IBM – Jesse Lund.

Nie tak długo przed dzisiejszym newsem, IBM nawiązał współpracę ze Stronghold, który wykorzystuje swoje aktywa poparte wartością USD, aby stworzyć pierwszego stablecoina na sieci Stellar.

Lund oświadczył, że IBM planuje rozszerzyć swoją sieć rozliczeniową o kolejne aktywa:

„Pozwalamy, aby rynek napędzał ekspansję i wybór sieci stopniowo. Naprawdę jesteśmy podekscytowani faktem, że budujemy coś nowego i rewolucyjnego, coś conaprawdę zmieni krajobraz płatności transgranicznych”.

Jak informuje Cheddar, BWW obsługuje obecnie ponad 47 walut w płatnościach w 72 krajach. Przekierowuje dotychczasowe systemy rozliczeń bankowych, wykorzystując token XLM jako skuteczny, niezawodny do śledzenia instrument rozliczeniowy dla walut fiducjarnych między stronami instytucjonalnymi.

Inwestorzy błyskawicznie reagują na wiadomości, które wyszły podczas prezentacji. Cena Stellar (XLM) wrasta i przebija się przez kolejny opór.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *