Tim Draper: “JP Morgan Coin? To śmieszne!”

Amerykański gigant finansowy, a zarazem jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie – JP Morgan Chase, ogłosił jakiś czas temu plan wprowadzenia własnej kryptowaluty, która będzie funkcjonowała w bankowości Stanów Zjednoczonych. Jak poinformowano – głównym celem takiego działania jest zwiększenie efektywności systemu rozliczeń, poprzez znaczne przyspieszenie transakcji.

Ogłoszenie wprowadzenia JPM Coin’a wywołało olbrzymie poruszenie w całej branży wirtualnych tokenów. Należy bowiem pamiętać, że obecny prezes JP Morgan Chase –  Jamie Dimon, wielokrotnie krytykował publicznie Bitcoina i pozostałe altcoiny.

Już we wrześniu 2017 roku nazwał najpopularniejszą walutę wirtualną “oszustwem”. Zagroził wówczas, że zwolni każdego swojego pracownika, który będzie posiadaczem choćby jednego Bitcoina. Przyznał również, że BTC to “marnotrawstwo czasu, bezwartościowe aktywo oraz durna inwestycja bez jakiejkolwiek wartości rzeczywistej”. Co ciekawe – mimo sceptycznego podejścia prezesa spółki, do branży cyfrowych aktywów, JP Morgan postanowił stworzyć swojego własnego coina.

JPM Coin vs. grono krytyków

JPM Coin spotkał się jednak ze znaczną krytyką. Jako pierwszy swoją dezaprobatę wyraził CEO Ripple – Brad Garlinghouse, który w lutym bieżącego roku przyznał, że “token JMP nie trafia w sedno kryptowalut”.

Kolejnym krytykiem JPM Coin’a stał się również Tim Draper. Inwestor, miliarder oraz jeden z największych zwolenników Bitcoina stwierdził:

“Jamie Dimon? Nie rozumiem go. Ten facet najpierw mówi, że bitcoin to oszustwo. Potem wpada w paranoję… potem ustawia wszystkie banki przeciwko niemu… następnie stwierdza, że karty kredytowe, przypomnę – MOJE karty kredytowe, nie mogą być użyte do zakupu Bitcoina i wtedy decyduje, że jednak ta branża nie jest taka zła i robi własną monetę wirtualną. Przecież to jest śmieszne.”

Na pytania bezpośrednio o JPM Coin, odpowiedział krótko:

“JPM Coin nigdy nie będzie tak samo skuteczny jak Bitcoin. Jego największą wadą jest to, że jest związany ściśle z jakimś bankiem, natomiast ludzie woleliby nie korzystać z usług banku w kryptowalutowych transakcjach”.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *