Topowe banki „Inwestują 50 milionów dolarów” w budowę systemu rozliczeń opartego na blockchain

Mówi się, że niektóre z największych banków na świecie inwestują około 50 milionów dolarów w budowę cyfrowego systemu rozliczeń pieniężnych opartych na blockchain.

W piątek, raport agencji Reuters, oznajmił, że w projekt zaangażowanych jest prawdopodobnie kilkanaście jeszcze dokładnie nie nieokreślonych banków. Banki biorące udział w projekcie będą podobno zakładać nowy podmiot o nazwie Fnality na potrzeby projektu, który może zostać uruchomiony w przyszłym roku.

W 2015 roku szwajcarski gigant bankowy, UBS, pracował nad kryptowalutą, która byłaby „połączona z rzeczywistymi walutami i połączona z kontami banku centralnego”, oraz z uruchomieniem startupu blockchainowego Clearmatics.

Wydaje się, że Clearmatics złożył wniosek o znak towarowy dla słowa „Fnality”, zgodnie z informacjami z serwisu znaków towarowych Justia Trademarks.

W sierpniu 2016 roku, cztery inne banki – BNY Mellon, ICAP, Deutsche Bank i Santander – dołączyły do ​​UBS i Clearmatics w ramach projektu „utility settlement coin” (USC). Założyciel Clearmatics, Robert Sams, powiedział w wywiadzie dla CoinDesk, że USC jest formą gotówki cyfrowej, która jest „w pełni zabezpieczona środkami pieniężnymi w banku centralnym”.

Według raportu Reuters, Bank of New York Mellon Corp, State Street Corp, Credit Suisse Group, Barclays, HSBC Holdings oraz Deutsche Bank również pracują nad projektem USC.

Rzeczniczka Barclays powiedziała Reuterowi:

„Jesteśmy członkiem projektu USC i możemy potwierdzić, że faza badań i rozwoju dobiega końca”.

Wiadomość nadeszła wkrótce po tym, jak gigant bankowości inwestycyjnej JPMorgan ujawnił własną kryptowalutę, nazwaną JPM Coin.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *