“Tylko szaleńcy nie inwestują w Bitcoina!”

Cameron Winklevoss – współzałożyciel giełdy Gemini Exchange oraz ceniony specjalista świata wirtualnych tokenów przyznał w niedawnym wywiadzie, że jesteśmy obecnie świadkami “rewolucji finansowej”. Zdaniem przedsiębiorcy to właśnie w tym momencie budowana jest przyszłość pieniądza i “prawdziwym szaleństwem jest stanie z boku i bierne przyglądanie się wszystkiemu, co dzieje się aktualnie na rynku kryptograficznym”.

“Stanie z boku zamiast inwestowania w Bitcoina jest totalnie szalone!”

Cameron Winklevoss będący jednym z najpopularniejszych specjalistów w świecie walut wirtualnych, odniósł się w niedawnym wywiadzie do osób, które krytykują inwestowanie w branżę kryptograficzną:

“Być może irracjonalne wydaje się inwestowanie w Bitcoina, któremu towarzyszy niepewność i duże wahania. Ja jednak twierdzę, że większym szaleństwem jest stanie z boku i przyglądanie się, kiedy przyszłość pieniądza budowana jest dosłownie na naszych oczach!”

“Bitcon w długiej perspektywie osiągnie zwycięstwo”

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już na początku tego roku, podczas sesji “Ask Me Anything” na Reddicie – Cameron Winklevoss twierdził, że “Bitcoin w dłuższej perspektywie na pewno wygra”. Wówczas cena najstarszego cyfrowego coina wynosiła około 3500 dolarów i niewiele wskazywało na to, że osiągnie ona pułap obecnych poziomów.

W innej części dyskusji brat bliźniak Camerona – Tyler, stwierdził stanowczo:

“Uważamy, że Bitcoin lepiej pełnił rolę złota, niż samo złoto, choć brzmi to nieco śmiesznie. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 mld USD!”

Bracia Winklevoss wydają się być mocno konserwatywni w postrzeganiu Bitcoina jako nowego złota. W swoich wypowiedziach bagatelizują historyczną rolę kruszca, uważając, że “jedyną przewagą jaką złoto posiada nad najpopularniejszą walutą cyfrową jest 3000-letni staż na rynku”.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *