Został uruchomiony instytucjonalny fundusz kryptowalutowy Fidelity!

Fidelity czyli jedna z największych amerykańskich korporacji zajmujących się usługami finansowymi uruchomiła swój fundusz kryptowalutowy – Fidelity Digital Assets. Fidelity zarządza ponad 7 bilionami dolarów w aktywach.

Fidelity Digital Assets

Pracę nad funduszem trwały od października zeszłego roku. W styczniu tego roku firma zapowiedziała że wystartują już w marcu – wszystko się sprawdziło. Możliwości które niesie za sobą ta usługa, dostępne są na razie tylko i wyłącznie dla wyselekcjonowanej i uprawnionej grupy klientów. Jednakże jak sami zapowiadają, fundusz kryptowalutowy nabierze niedługo tempa.

Warto podkreślić, że fundusz kryptowalutowy który stworzyli dostępny jest tylko dla inwestorów instytucjonalnych takich jak: fundusze hedgingowe, family offices, fundusze emerytalne, fundacje itd.

Firma postanowiła stworzyć produkt związany z kryptowalutami ze względu na bardzo duże zainteresowanie tym rynkiem przez swoich klientów. Do tej pory nie było w pełni bezpiecznego miejsca w którym inwestorzy instytucjonalni mogli w spokoju inwestować w rynek kryptowalut. Fidelity zarządza portfelem o wartości ponad 7 bilionów dolarów, ich klienci darzą ich dużym zaufaniem.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *