Warren Buffett: “Bitcoin jest narzędziem HAZARDOWYM”

Jeden z najlepszych i najpopularniejszych inwestorów giełdowych na świecie – Warren Buffett jest znanym krytykiem bitcoina i pozostałych altcoinów. W udzielonym stacji CBNC wywiadzie ponownie uderzył w branżę wirtualnych tokenów, twierdząc, że są one niemal bezużyteczne, a inwestowanie na tym rynku niesie ze sobą duże ryzyko.

Wizja najstarszej kryptowaluty oczami potężnego inwestora brzmiała tak:

“Bitcoin nic nie robi. Po prostu sobie jest. Jest jak muszla lub coś podobnego, a to nie jest dla mnie inwestycja. Najpopularniejsza kryptowaluta to nic innego jak narzędzie do gier hazardowych, niosące ze sobą niewspółmierne ryzyko. Trzeba podkreślić, że wiąże się z nim również wiele oszustw. Bitcoin niczego nie wyprodukował!”

Wielu sympatyków cyfrowych aktywów uważa, że Buffett w dalszym ciągu nie rozumie istoty BTC. Wirtualne tokeny nie są bowiem surowcami, czy spółkowymi akcjami, które mają cokolwiek produkować. Wydaje się zatem, że największym problemem inwestora jest przypisywanie im łatki “oszustwa” oraz “zbyt dużego ryzyka, niosącego znamiona hazardu”. Taka zaś opinia, wydaje się być mocno przesadzona.

Choć Buffett niejednokrotnie nazywał bitcoina “trutką na szczury” – liczne raporty dotyczące przestępstw na tle finansowym pokazują, że kryptowaluty powiązane są z bardzo niewielka liczbą nadużyć na rynkach finansowych, na całym świecie.

Warto podkreślić, że pomimo niechęci inwestora do rynku krypto, fascynuje się on technologią blockchain. Uważa jednak, że łańcuch bloków może swobodnie funkcjonować bez “nikomu niepotrzebnych kryptowalut”.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *