„Właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby zainwestować w Bitcoina”

Znany analityk rynku kryptowalutowego z SeekingAlpha – Victor Dergunov stwierdził w niedawnym wywiadzie, że nadszedł idealny czas, aby zainwestować w Bitcoina. Zasugerował również, że należy się spieszyć, bo za niedługo może być za późno.

Dergunov w swojej wypowiedzi oznajmił, że jesteśmy świadkami początku olbrzymich wzrostów na rynku wirtualnych tokenów:

„Moim zdaniem jest to najprawdopodobniej początek kolejnej hossy Bitcoina. Chciałbym również zauważyć, że szczyt każdej kolejnej hossy jest zawsze wyższy niż poprzedni, zatem wnioski powinny nasunąć się same”

Według Dergunova czynnikami, które temu sprzyjają, są: skończona podaż cyfrowych coinów oraz wzmocnienie fundamentów, takich jak rosnące dzienne transakcje, czy też bezpieczeństwo sieci.

Wobec powyższego – analityk z SeekingAlpha jest optymistycznie nastawiony w stosunku do BTC zwłaszcza w kontekście inwestycji długoterminowej:

„Obecnie tylko 0,56% potencjalnych użytkowników ma kontakt z Bitcoinem, co oznacza, ze prawie 99,5% potencjalnego rynku jest wciąż niewykorzystana! To duża szansa dla wszystkich inwestorów myślących długoterminowo”

Swoją optymistyczną prognozę dopełnił danymi makroekonomicznymi:

(…) rynek wirtualnych tokenów jest wyceniany na 180 miliardów dolarów, podczas gdy światowa podaż pieniądza gotówkowego jest warta około 90.4 biliona USD”

Według portalu Bitcoinist – główny specjalista ds. Inwestycji w Ikigai Asset Management – Travis Kling, w rozmowie z dziennikarzami portalu stwierdził, że coraz więcej osób staje się otwartych na ideę Bitcoina jako zabezpieczenia przed niepewnościami tradycyjnego rynku:

„Spójrzcie na to, co dzieje się z obecną polityką fiskalną, czy monetarną w USA. To jest jakiś dramat. A warto zaznaczyć, że nasza polityka nie jest taka sama  jak w Unii Europejskiej, czy Chinach. Zamknijcie teraz oczy i wyobraźcie sobie następne 10 lat. Czy naprawdę myślicie, że te „eksperymenty” zakończą się dobrze? Warto inwestować w inne instrumenty – takie jak Bitcoin– żeby się w pewien sposób zabezpieczyć”.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *