Yahoo! Japan będzie współwłaścicielem nowej giełdy kryptowalut

Yahoo! Japan jest właścicielem w 40% japońskiej giełdy kryptowalut Taotao (dawniej BitARG), która planuje rozpocząć handel kryptowalutami w maju 2019 roku.

Przyszli użytkownicy mogą rejestrować już konto i wziąć udział w promocyjnym programie oraz dodatkach. Handlować będą mogli na niej dopiero po upływie dwóch następnych miesięcy. Początkowo dostępne będą coiny takie jak: bitcoin (BTC) i ethereum (ETH). Ponadto na platformie pojawią się trzy dodatkowe kryptowaluty: litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH) i ripple (XRP).

Japonia stara się narzucić ścisłe monitorowanie podmiotom, które chciałyby rozpocząć prowadzenie giełd kryptowalut. Powodem były wcześniejsze ataki hakerskie w tym kraju. Po zhakowaniu w zeszłym roku Coinchecka(utracono wtedy tokeny o wartości ponad pół miliarda dolarów – giełda powróciła już na rynek), japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) nałożyła surowe monitorowanie, które zaostrzy kontrolę na rynku. FSA zobowiązała również giełdę do uzyskania licencji. Taotao jest jedną z niewielu giełd, które otrzymały licencję FSA.

Yahoo! Japan Corporation jest jednym z najpopularniejszych zasobów internetowych w Japonii. To wspólny projekt amerykańskiego Yahoo! oraz japońskiego banku Softbank.

Plany uruchomienia wymiany kryptograficznej zostały po raz pierwszy ujawnione przez Yahoo! Japonia zeszłej wiosny. W tym czasie firma postanowiła częściowo przejąć BitARG, wkładając w projekt 19 milionów dolarów by stworzyć nową giełdę kryptowalut.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut

Invalid email address
Obiecujemy nie wysyłać spamu. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *